Indberet din fangst
Temperatur i Skjern Å:   8,89 °C

Fiskeriopsynsmænd

Skjern Å Sammenslutningen
Fiskeriopsynsmænd

Skjern Å Sammenslutningen har godkendte fiskeriopsynsmænd, der færdes dagligt ved Skjern Å-systemet.
Hvis du observere noget mistænkeligt ved åerne, er du meget velkommen til at kontakte en af fiskeriopsynsmændene.

Søren M. Larsen
Ånumvej 163, 6900 Skjern
2440-6921
sl@vildlaks.dk
Steen J. Mortensen 2985-0130
steenjmortensen@gmail.com
Michael Beck Hansen 4055-5001
michaelbeckhansen@gmail.com
Henrik O. Jensen
Åparken 6, 7280 Sdr Felding
6146-2044
henr0503@dblit.dk
Birger D. Jensen
Parkallé 51, 6880 Tarm
4260-2559
bdjtarm@gmail.com
Karsten Siggaard
Egernvej 28, Borris, 6900 Skjern
9736-6214/2442-5040
klsiggaard@hotmail.com
Svend O Laursen
Nr. viumvej 18, Troldhede, 6920 Videbæk
5265-7701
svendlauersen@mail.tele.dk
Bo Nielsen
Håbetsvej 15, 8700 Horsens
2253-8472
kontrol@skjernaasam.dk
Svend Erik Øgendahl
Højbyvej 23, Borris, 6900 Skjern
2022-3453
oegendahlborris@gmail.dk
Hans L.K. Hansen
Skovvej 21, 6880 Tarm
2224-3615
HLKHansen@gmail.com
Niels Præst
Nr. Lindvej 29 u, Lind, 7400 Herning
niels@postbilen.dk
Jan Andreasen
Vestergade 49 C, ST., 7400 Herning
2627-5082
beja@youmail.dk
Jesper Ottosen
Odensevej 725 B, 5300 Kerteminde
4113-4959
jesper@laksestien6.dk
Ole Damgaard
Schubertsvej 15 7400 Herning
2067-9820
ole_damgaard@yahoo.dk
Jan Fredslund Nielsen 6166-5715
baljemand@gmail.com
Hans Jørgen Damgaard
Lønborgvej 23, 6880 Tarm
2280-9159
thjd@tbmail.dk
Claus Skeldal
Bellisvej 1, 6920 Videbæk
5121-1909
skeldal@fiberfart.dk
Poul Lauridsen
Rønnevej 2, 6880 Tarm
2383-2513
poul.lauridsen@besked.com
Poul Henrik Poulsen
Skovvej 48, 6880 Tarm
5363-8726
jpph@sdrfelding.dk
Kim Mathiasen
Præstevangen 13, 6823 Ansager
4239-8001
k.m@bbsyd.dk
Per Gylling
Bakken 2 Borris, 6900 Skjern
2785-0102
pgh@zpey.com
Per K. Pedersen
Ånumvej 160, 6900 Skjern
2095-1292
pkp@zpey.com
Verner Mortensen
Solvænget 43, 6870 Ølgod
3162-7377
vernermortensen@hotmail.com
Peter Kolding
Agervej 15A Borris, 6900 Skjern
4162-6333
p.kolding@hotmail.dk